Curs valutar: 11-13 aprilie 2025

Banca Națională a Moldovei (BNM) a anunțat noile cotații oficiale ale monedelor pentru perioada de 10-13 aprilie 2025.

Astfel, euro va avea valoarea de 19 lei și 51 de bani, cu un ban mai mult. Dolarul american va fi cotat la 17 lei și 62 de bani, cu 6 bani mai puțin. Leul românesc urcă la valoarea de 3 lei și 92 de bani, cu un ban mai mult, iar hrivna ucraineană va avea valoarea de 42 de bani.

Citiți mai mult:

Cum protejează un producător de mere livezile de înghețurile din aprilie folosind tehnologia inovativă

Acțiuni de control pe Prut și lacul Costești-Stânca. Plasă ilegală de pescuit, depistată de inspectori

Stimați cititori!

Puteți citi știrile Agro TV Moldova în formatul convenabil pentru dumneavoastră pe Facebook și Instagram, urmăriți-ne pe Tik-Tok și YouTube. De asemenea, abonați-vă la canalul nostru de Telegram și Viber.

Dacă aveți ceva de împărtășit cu redacția, trimiteți observațiile și știrile dumneavoastră pe adresa noastră de e-mail: contact@agrotv.md.